úterý 4. července 2017

Deskoherní smetiště #7 2017

Měsíc se s měsícem sešel a je tu opět další várka informací ze světa deskových her. Červen byl bohatý na novinky, které si pro nás připravili čeští vydavatelé. Není času nazbyt, informací je víc než dost, jdeme na to.


Druhá edice hry Vládce Tokia znovu přistála na poličkách obchodů s deskovými hrami. Za opětovné vydání můžeme děkovat Rexhrám. Nová verze přináší již známé příšery, ale i pár nových a čeká nás úplně nové grafické zpracování. Iello tentokrát povolilo vydavateli české názvy monster, můžeme se tak těšit na Kyberkotě, Mechadraka nebo Astrotučňáka. Cena oproti první edici je mírně vyšší, ale Vládce Tokia za to stojí.


První expanze k minimalistické sci-fi hře Malé velké galaxie se plaví do Evropy. Do neznáma se tak budete moci vydat v druhé polovině července. Hlavní novinkou, které rozšíření přinese jsou piloti. V krabici ji je celá řada a mají různé schopnosti a někteří z nich zvýší interakci mezi hráči.

U rodiny Malý velkých ještě chvíli zůstaneme. Počeštěnou novinkou jsou i Malá velká dobrodružství. Hráči tentokrát ovládají hrdiny a posílají je po mapě plnit různé úkoly, získávat předměty či se učit magii. Tahle hra na hrdiny do kapsy dorazí společně s rozšířením Do neznáma.

 

Rexíci rozšiřují portfólio party her. V Představ si! se hráči snaží napovídat výraz z kartičky pomocí průhledných karet s nejrůznějšími symboly a obrázky. Tohle zní jako opravdová prča, takže hurá na nákup.


Jste přiznivci teraformování Marsu? K dispozici jsou promokraty - Tučňáci a Malý asteroid. Zásoba je omezená, pokud o ně máte zájem, je nejvyšší čas se poptat ve specializovaných prodejnách s deskovými hrami. 

V Hamburku byly v červnu vyhlášeny výsledky ankety Kinderspiel des Jahres (dětská hra roku) 2017. Na vítězství dosáhla hra ICE COOL: Ledová škola!, za kterou u nás stojí právě Mindok.

A co chystá na podzim? Můžeme se těšit na Carcassonne Big Box v nové grafice. Hra bude obsahovat základ, rozšíření Hostince a katedrály a Kupci a stavitelé. Součástí bude i šest mini rozšíření.


Českou hráčskou komunitu očividně oslovilo osídlování Rudé planety. Ve třetím kvartálu tohoto roku dorazí expanze pro hru Mars: Tefaromace a to s podtituly Venuše a Hellas&Elysium.


Splendor je rodinou hrou, v níž těžíte drahokamy a snažíte se jako první dosáhnout 15 bodů prestiže. Tahle deskovka brzy obdrží expanzi s názvem Města, která je složena ze 4 samostatně hratelných modulů. 

Únikové hry jsou na vzestupu. Blackfire zahájil lokalizaci Unlocku. Letos se dočkáme jak Escape Room se 4 scénáři, fyzickým dekodérem a výpravnými komponenty a Unlock! založeném čistě na kartách a vyžadujícím digitální aplikaci a obsahující 3 scénáře.

Dobrá zpráva pro fanoušky T.I.M.E Stories! Původní lokalizace dvou nových expanzí do této atmosférické záležitosti se odsouvá. Místo nich se dočkáme počeštění první dvou chronologicky po sobě jdoucích rozšíření - The Marcy case a Prophecy of Dragons. Dostupné budou v říjnu.


Začaly žně pro fanoušky LCG (living card game), radost určitě budou mít jak příznivci Hry o trůny, tak fandové Star Wars. Do skladů dorazila Hra o trůny LCG: Strážci na zdi a Star Wars Destiny: Duch povstání.

Mezi novinkami najdeme i například staronovou věc Dobble, ale tentokrát s podtitulem Beach. Kdy jsou karty z odolného materiálu a jen tak je nerozmočíte. Do portfólia her od Lovecrafta přibyla expanze pro Temné znamení, Neviděné síly, které přidává požehnání a prokletí.


Do měsíčního shrnutí se nám probojovalo i Albi, které změnilo strategii a valí jednu pecku za druhou.

Ve hře Costa Rica se vydává️te s expedicí do hloubi deštného pralesa v naději, že na svůj fotografický aparát zachytíte ty nejvzácnější obyvatele džungle. O nejlepší fotografie se však strhne nelítostný boj, protože Costa Rica má možná jednoduchá pravidla, ale svým protihráčům v ní můžete pořádně zavařit. 

Graficky velmi povedenou karetní hrou je Kanagawa. Stáváte se malířským učněm a snažíte se toho během hry pochytit co nejvíce. Současně je na vás, zda ve škole setrváte nebo se vydáte tvořit díla na vlastní pěst.  Můžete se rozhodnout, že rozšíříte své studio nebo malbu. Za obě možnosti je možné získat diplomy. Kanagawa bude dostupná v průběhu července.

Ostrov Skye je nádherný kus Skotska, plný hradů, whisky a huňatých ovcí. Kromě toho je to i oceňovaná strategická hra, která na nepříliš složitých pravidlech staví svižnou a přitom hlubokou hratelnost. Ostrov Skye vychází v srpnu.

 

Lorenzo Il Magnifico je strategická hra s minimem náhody určená zejména fanouškům her, jako je Marco Polo nebo Istanbul, která inovuje mechaniku worker placementu tím, že každý z vašich pracantů (členů rodu) disponuje v každém kole jinou silou a vždycky je ve vašem tahu nad čím přemýšlet. Lorenzo vychází v létě.

Z produkce Albi mám k dispozici Makroskop. Jedná se o jednoduchou rodinnou hru, v níž se pomocí důmyslného zařízení, hráči snaží odhadnout co je na obrázku. Na recenzi se můžete těšit v nejbližších dnech. 

Deskoherní smeštiště s pořadovým číslem 7 je u konce. Poskytl jsem vám opět průřez toho nejzajímavějšího, co se za minulý měsíc v deskoherních vodách mihlo. Za měsíc se budu těšit opět na shledanou.

Žádné komentáře:

Okomentovat