neděle 9. dubna 2017

Deskoherní smetiště #4 2017

Jaro je již v plném proudu a mnohé z nás láká svítící sluníčko ven. Česká deskoherní vydavatelství však nezahálejí a jedou a plné obrátky. Opět se podíváme na to, co si pro nás přichystala. Tři...dva...jedna..., jdeme na to!


Jedna z celebrit nakladatelství Settlers: Zrod Imperia rozšiřuje svoji rodinu. Proč se nepřátelit Síla trojice jsou už vyrobeny. Na štědrou nadílku obou lokalizovaných expanzí se můžeme těšit kolem Velikonoc. Aztékové by dle plánu měli dorazit nejpozději v květnu.    

Jednou z připravovaných novinek vydavatelství je karetka Hledá se hrdina. Podklady k lokalizaci už jsou komplet hotové. Tahle škodolibá interaktivní věc spadá do linie her jako jsou Vzhůru do podzemí a Cirkus na kolečkách. Hra obsahuje balíček 77 karet. Každá představuje jednoho ze 7 hrdinů. Ti mají zvláštní schopnost, která se může jednou aktivovat. Každý hráč začíná se dvěma hrdiny. Během hry se snaží získat šest ze sedmi hrdinů. Komu se to podaří jako prvnímu, zvítězí.


Pártoška Představ si už je v tisku! Ve Francii byla nominovaná na hru roku a prodalo se jí tam přes 100 000 kusů! Tak uvidíme jakého přijetí se jí dostane u nás.

Hra Captain Sonar, kterou v Česku REXhry distribuují pro francouzský Matagot, se velmi rychle vyšvihla na čelo žebříčku her pro více hráčů. Hra je o souboji ponorek a každý hráč má v jednom ze dvou týmů jasně danou roli, vyžaduje tedy pořádnou součinnost.

Chystaná dvojkovka Skol ty Skoty! je poměrně konfliktní a na každé položené kartě záleží! Nová verze od Iella má navíc velmi chytlavou grafiku. Dva hráči hrají proti sobě a snaží se získávat převahu u hraničních kamenů. Skládají k sobě "pokerové" kombinace karet, které mají různou hodnotu. Vtip je v tom, že se hraje o 9 kamenů a tak hráči musí rozumně rozvrhnout síly.


U Mindoku se stále něco tvoří a kuchtí. Pozornost vydavatelství se zaměřuje na lokalizaci graficky velmi povedené nové verze hry Citadela

Dále se hodně propírá velmi slibný projekt s velkými ambicemi - MARS: Teraformace. Jedná se o komplexní hru pro 1 - 5 hráčů o kolonizaci Rudé planety. Tahle pecka by měla dorazit v nejbližších dnech.


Začátkem dubna přisvištěla na sklady velmi pěkná hra, která využívá podobné prvky jako populární Patchwork. ZaHRAda je již k dispozici a zahrají si ji až 4 hráči. Takže až přijdete ze zahrádky a budete mít chuť se stále vrtat v hlíně, nabízí se řešení.


CoolMiniOrNot, které vypustilo a úspěšně zafinancovalo na Kickstarteru deskovku pro 3- 5 hráčů s názvem Rising Sun, se společností Blackfire domluvilo na české lokalizaci. Tuhle záležitost odehrávající se ve feudálním Japonsku očekávejte na českém trhu začátkem roku 2018.

První Vánoce v tomto roce se uskutečnily pro fanoušky Pána prstenů! Dědicové Númenoru, další velké rozšíření pro fenomenální koopeartivku, již v březnu dorazilo do českých obchodů. Je potřeba aspoň trochu provětrat peněženku.


Expanze se dočkala dedukční karetka Mysterium. Bohužel nebylo možné lokalizovat přední stranu krabičky, takže má originální název, ale veškeré texty na zadní straně a instrukce uvnitř jsou přeložené.

Blackfire v minulých dne dokončil lokalizaci karetní hry Originál nebo kopie. Tahle hra funguje podobně jako Dobble, jelikož na každé kartě je jeden originální obrázek a 3 až 4 další kopie, které se nějakou drobností liší. Musíte každý obrázek jeden podruhém porovnat s ostatními, a tak odhalit, které jsou pouhé kopie.

Fanoušci Lovecrafta mohou rozšířit svou sbírku o pár her v českém jazyce. Byly zahájeny práce na Mansion of Madness 2nd ed. a Eldritch Horror: Forsaken Lore. Mansion, atmosférická figurkovka fungující podobně jako Descent, by měl být doručen v říjnu, Rozšíření pro Eldritch Horror by se měl stihnout doručit na předvánoční trh. 

Do obchodů se vrací desková hra Tokaidó, jejíž distribuce byla převzata od MindOKu. Kromě základní hry, je k dispozici i expanze Rozcestí, která hru osvěžuje pro ty hráče, kterým přijde základní hra až příliš relaxační. V nejbližších dnech se můžete těšit na recenzi aplikace pro chytré telefony.

Deskoherní smetiště, které pro tentokrát bylo nabito až k prasknutí, končí. Příští měsíc se na vás budu opět těšit s další várkou informací.    

Žádné komentáře:

Okomentovat